Olympijští vítězové, kteří prodávají své zlaté medaile

Na pozadí humbuk kolem olympijských her, není divu, zapomenout, že v životě existují věci mnohem důležitější než zlatých medailí. Níže najdete příběhy sportovců, kteří mají dobrý důvod k prodeji těžce vydělané drahý kov.

1. Mark Wells, USA, 1980. hokej

Člověk se diví, co každý sportovec by měl rozloučit s jakýmkoliv zlatou medaili, a ještě více, pokud je to vítězství spojen s historickým a emocionální vítězství. Wells ji opustil snadné: prodal medaili platit za léčbu vzácné genetické onemocnění, které způsobilo poškození míchy. Prodal medaili na soukromý sběratel, který na oplátku prodal ji aukční síni za 310 tisíc dolarů, 700 v roce 2010. Razit poznámku byl připojen takto:

„Tato zlatá medaile symbolizuje mé osobní úspěchy a úspěchy našeho týmu. Protože jsem se stal jedním z jen dvaceti hráčů, kteří obdrželi tuto zlatou medaili, do února 1980, se konala zvláštní místo v mém srdci. Když jsem se rozhodl jej prodat, ale také rozhodla, že tak dlouho, jak to je se mnou, nebudu ho sundat z krku. Dokonce jsem spal s touto medailí za poslední dva týdny ... Doufám, že se vám bude milovat stejně jako já. "

2. Wladimir Klitschko, Ukrajina, box, 1996.

Hry v Atlantě označil první účast Ukrajiny na olympiádě jako nezávislý stát. Z tohoto důvodu, zlatá medaile, obdržel „Steel Hammer“ Byl to opravdu historická událost. Nicméně, pro většinu Klitschko pomoci mladým sportovcům to bylo mnohem důležitější. Jeho cena byla vydražena v roce 2012, přinášet milion dolarů Klitschko bratři Foundation, která pomáhá financovat dětské sportovní soustředění a potřebné sportovní vybavení. Kupující byl záhadný dobrodinec, který okamžitě vrátil medaili jeho právoplatnému majiteli.

3. Anthony Ervin, USA, 2000. plavání

Anthony Ervin vyhrál zlato v plavání 50 metrů volný způsob na olympijských hrách v Sydney v roce 2000. Přes tento úspěch, on odešel z tohoto sportu v roce 2003 ve věku 22 a řekl, že „musel vypořádat se svým životem ... bez překážek a aniž by byl vázán na disciplínu a potřebu soutěžit a zůstat profesionální.“ Položil medaili eBay v roce 2004, a následně věnoval výtěžek z 17 tisíc 101 dolaru ve prospěch obětí zemětřesení v Indickém oceánu. Erwin opět zúčastnilo 50 metrů plavání v roce 2012, ale nedostal medaili.

4. Otylia Jędrzejczak, Polsko, 2004. Plavání

I bez procházejí kvalifikací pro olympijské hry v Aténách před 10 lety, Endzheychak uvedl, že jakákoli vyhrát zlaté medaile by darovat na charitu. Když jí bylo brzy na vítězné stupně vítězů, pak držela slib. Její medaile na 200 metrů motýlek plaveckého způsobu bylo uděleno více než 80tysyach $. Tato částka byla převedena do polské charitativní organizace, která pomáhá dětem s leukémií. „Nepotřebuji medaili si pamatovat,“ - řekla. - „Já vím, co jsem si olympijský vítěz. Je to v mém srdci. "

A ten, kdo se pokusil Tommy Smith, Spojené státy americké, 1968 atletice

I když neznáte jméno Tommy Smith, musíte ho vidět, byl jedním ze dvou Američanů, kteří mlčky zvedl pěst v železné rukavici na protest proti diskriminaci černochů (Black Power pozdrav) na slavnostním ceremoniálu v 200 metrů závodu , Navzdory významu této mince, dal ji do dražby. Dvakrát. V roce 2000, Smith a jeho manželka, Deloiz Jordan-Smith, vytvořit internetové stránky s aukce memorabilia sportovce. Požadovaná cena v té době bylo 500.000 $, ačkoli Smith uznal, že šance, že někdo takovou sumu zaplatit byli, upřímně řečeno, není velká.

Pochyboval, že ne nadarmo. O deset let později, Smith znovu zahájil aukci; Tentokrát se zahájením nabídky s částkou 250 tisíc dolarů. Mnozí věří, že Smith potřeboval peníze na živobytí, ale spoluautorem autobiografie Smith 2007, David Steele, měl jiný názor.

„Já vím, že chce založit sportovní organizace mládeže, a značná část výtěžku půjde přesně, jak to“ - říká Gary J. Zimet, zástupce Moments in Time z aukční síně .. Smith sám nedělal žádné prohlášení na toto téma.

Aukce brzy přestal pokrývat zprávy, a neexistují žádné informace o tom, jak se někdo nabídl i sníženou cenu. Nicméně, medaile zmizely z trhu, takže pokud chcete, aby si představit, olympijskou medaili (a máte navíc 250 tisíc dolarů), můžete napsat na něj - možná budete mít štěstí?